• Tüm Kategoriler
  • Asma Tavan Nedir? Tavan Vantilatörü Asma Tavana Uygun Mu?

   Hem evlerde hem de otel, işyeri ya da benzeri alanlarda kullanılan farklı tavan sistemleri mevcut. Asma tavan da gerek işlevsel gerekse de estetik özellikleri nedeniyle en çok tercih edilen tavan sistemlerinden biri durumunda. Özellikle ısı yalıtımı sağlıyor olması enerji maliyetlerinin düşürülmesi konusunda son derece etkili. Enerji maliyetleri konusunda en az asma tavan sistemleri kadar avantaj sağlayan diğer araç da klimaların yerini almaya başlayan tavan vantilatörleri. Peki asma tavan nedir ve tavan vantilatörleri asma tavan sistemleri için uygun mu?
    

   Asma Tavan Nedir?

    

   En temelde estetik bir görünüm yaratmak amacıyla uygulanan asma tavan sistemleri, ses ve ısı yalıtımı sağlanmasına da yardımcı olur. Ayrıca kablo kirliliği ve benzeri istenmeyen görüntülerin kapatılmasını sağlar. Asma tavan evlerde tercih edilen bir sistem değildir; daha çok hastane, işyeri, bina, otel, kamu binaları ve benzeri yapılarda tercih edilir. Farklı asma tavan türleri bulunur ve her birinde kullanılan asma tavan malzemeleri farklıdır. Alçıpan asma tavan, vektörel asma tavan, karolam asma tavan, taşyünü asma tavan, metal asma tavan ve akustik asma tavan en çok bilinen asma tavan türleridir.

    

   Asma tavanlar her ne kadar işlevsel özellikleri ile öne çıkıyor olsa da aslında estetik nedenlerle de yaygın olarak tercih edilirler.
    

   Asma Tavan Ne İşe Yarar?

    

   Asma tavan kullanmak yalnızca estetik bir değer yaratmanın yanında pek çok avantaj ile birlikte gelir. Söz konusu avantajları şu şekilde listelemek mümkün:

    
   • Tesisat boruları, elektrik kabloları ya da görülmesinden rahatsızlık duyulan her şey kolay bir şekilde gizlenebilir,

   • Esnek bir yapıda inşa edildiği için açılması ve onarım çalışmalarının gerçekleştirilmesi kolaydır,

   • Kurulumu son derece hızlı şekilde gerçekleştiği için işlerin aksamasına neden olmaz,

   • Gelişmiş akustik özelliklere sahip olduğundan ses izolasyonu sağlar ve üst katlardan gelen gürültü kirliliğinin önlenmesine yardımcı olur,

   • Kolay yanabilen bir yapıda değildir, bu yüzden yangın gibi durumlarda binanın tahliye edilmesi için gerekli zamanı sağlar; ayrıca içine yangın dedektörü entegre edilebilir,

   • Özellikle mutfak ve banyo gibi alanlarda tercih edilmesinin en önemli nedeni neme karşı dirençli olmasıdır; bu özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önler,

   • Isı yalıtımı sağladığı için enerji ve ısınma maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur,

   • Diğer tavan sistemleri ile karşılaştırıldığında çok daha estetik bir görünüme sahiptir. 

    

   Eğer siz de asma tavan nasıl yapılır öğrenmek ve asma tavan yaptırmak isterseniz, bunun için bir uzmana danışabilirsiniz. Benzer şekilde asma tavanlara tavan pervanesi takılıp takılmayacağı konusunda da fikir sahibi olabilirsiniz. 


   Asma Tavanda Tavan Vantilatörü Olur Mu?

   asma tavan vantilatörü
    

   Tavan vantilatörleri pek çok tavan sistemi ile uyumlu olduğu gibi asma tavanlar için de uygun. Elbette bir tavan vantilatörü almadan önce konunun uzmanları ile görüşmeniz ve asma tavan için en iyi tavan vantilatörü modelinin hangisi olduğu konusunda fikir almanız gerekir. Elbette asma tavan için tavan vantilatörü montajı da yine alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. 


   Tıpkı tüm tavan sistemlerinde olduğu gibi asma tavan için tavan vantilatörü alırken de güvenilir bir markaya yönelmek gerekir. Dünyanın ilk tavan vantilatörü üreticisi olan ve tüm müşterileri için ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunan Hunter Fan, asma tavan sistemleri ile tercih edebileceğiniz en iyi tavan vantilatörü markasıdır. Siz de ters tavan nedir ve asma tavan için hangi tavan vantilatörü tercih edilmelidir gibi sorulara cevap almak isterseniz, tavanvantilatoru.com bunun için en ideal site durumunda!

   26.1.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.