• Tüm Kategoriler
  • Endüstriyel Tavan Vantilatörü - Çiftlik Evi Ve Hayvancılık

   ÇİFTLİK EVİ ve HAYVANCILIKLA UĞRAŞANLAR SIĞIRLARINI NASIL SERİN
   VE ÜRETKEN TUTUYOR

    

   Aylar ısınıyor ve buda sığırlar arasındaki ısı stresini arttığı anlamına geliyor. Isı stresi, artan Dehidrasyon ( bedeninin çok fazla sıvı kaybetmesi ), azaltılmış yem alımı, azaltılmış süt süretimi ve diğer kalıcı sağlık sorunları dahil olmak üzere sığırlara ciddi hasar verebilir. Uzmanlar ,  ısı stresinin Türkiye’de her yıl 100 milyon dolarlık kayıp süt üretimine ve hayvan performansının düşmesine neden olduğunu  tahmin ediyor.


   Diğer memelilere kıyasla, süt inekleri rumendeki,  fermantasyon (mayaların ısı yolu ile öldürüldükten sonra fermantasyon artıklarından ayıklanarak saflaştırılması ) nedeniyle ısı stresine kurban gitme olasılığı yüksektir. Aynı şekilde gezici otlaklara karşı kapalı bir alanda daha fazla zaman geçiren sığırlar da ısı stresi ve dehidrasyona karşı daha hassas olacaktır. Mera sığırları, gölge, su kaynakları aramak ve kendilerini soğutmak amacıyla hava hareketi yaratmak için daha büyük bir fırsata sahiptir. 

   Sığırlarınızı yaz aylarında serin tutmanın ve ısı stresinin etkilerini azaltmanın en iyi ve en etkili yollarından biri,
    
   HVLS
    fanlarını çiftliğinize yerleştirmektir. Birçok çiftçi, geleneksel olarak düşük hızlı, yüksek hızlı fanlara varsayılan olarak elektrik faturasını önemli ölçüde artırır. (
    Bir HVLS, birden fazla küçük fanın eşdeğerinin yerini alır ) Ayrıca, düşük hızlı fanlar, sadece birkaç metre içinde havayı harekete geçirir, bu da sınırlı soğutma ve genellikle fanların yanına karışan sığırların neden olduğu ısının artmasına neden olur.

   endüstriyel vantialatör       çiftlik tavan vantilatörü

   23.3.2020

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.