• Tüm Kategoriler
  • EVDEN ÇALIŞMA İPUÇLARI 2020

   EVDEN ÇALIŞMA İPUÇLARI 2020

   COVID-19'un küresel yayılması, birçok insanı ve şirketi, evde kalmak ve evden çalışmaktan başka seçenek bırakmadı. Bu bazıları için ideal bir durum olsa da, diğerleri için zor bir ayar olabilir.

   Evde (zaten sıkılmış) çocuklar, günlük yaşamdan dikkat dağıtıcı şeyler ve yeni bir çalışma ortamı arasında kendinizi daha stresli bulabilirsiniz. Bu ipuçlarının odaklanmanıza, daha hazırlıklı olmanıza ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.


    

   1. Normal Çalışma Saatlerini Koru

   Bir program belirleyin ve buna sadık kalın. Normalde 08:00  - 17: 00 veya 09:00 14:00 - 16: 00  arasında çalışın, normal çalışma saatlerinize sadık kalın ve ne zaman çalışacağınıza ve ne zaman günde arayacağınıza ilişkin açık yönergeler edinin. Bu sadece iş-yaşam dengesinin korunmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda diğer çalışanlarla da sınırlar koyacaktır.


   2. Özel Ofis Alanı Tutun

   Evinizde çalışmak için en iyi alanı bulun ve üretken hissedeceğiniz bir alan yaratın. İki yaşın altındaki çocuklarınız varsa, oyun odalarını düşünerek çalışma sırasında onları meşgul tutabilirsiniz. Daha sessiz alanlara ihtiyacınız varsa, yatak odanızı kullanmayı düşünün - ama çok rahat olmayın, uykuya dalabilirsiniz! Alanınızı talep etmeye karar verdiğiniz her yerde, kendi masanızın veya masanızın, bir prizin ve harika bir internet bağlantınızın olduğundan emin olun. Ayrıca çevrenizdeki insanlardan beklentiler de belirlemeniz gerekir. Daha büyük çocuklar, oda arkadaşları veya bir eşiniz varsa; etkin çalışabilmek için çalışma saatlerinizi ve onlardan neye ihtiyacınız olduğunu anlamaları gerekir.
    

   3. İletişim kurma

   Çalıştığınız bir proje veya son teslim tarihiniz hakkında bilgi vermek için patronunuzun masası tarafından çalıştırılamadığınızda ev iletişiminden çalışmak çok farklıdır. Ekibinize, yapılacaklar listesinin ilk sabahını e-postayla göndermeyi deneyin ve daha sonra öğle yemeğinden önce ve günün sonunda bunları güncelleyin. Evden çalışırken başarının anahtarı aşırı iletişimdir.


   4. Toplantılara Gösterin

   Herkesin görüşme yaptığınızı bilmesi için planlanmış toplantılar sırasında gösterdiğinizden ve seslendirdiğinizden emin olun. Video konferans yoluyla bazı toplantılar yapmak da iyi bir fikirdir, böylece yüz yüze etkileşimde bulunabilirsiniz. İpucu: en azından belden uygun şekilde giyindiğinizden emin olun!
    

   5. Sosyal Kalın!   

   Bu dönemde meslektaşlarınızla sosyal kalmanız önemlidir. Tecrit, herhangi bir insanı biraz çıldırtabilir. Çoğu şirket, çalışanları için sohbet özelliği özelliklerine sahiptir. Kullanın! İşle ilgili konular için bir sohbet kanalı kullanabilmenize rağmen, iş arkadaşlarınızla tanışıp bağlantıda kalmanın ve ortak öğelerinizi veya hafta sonu planlarınızı tartışmanın harika bir yoludur.
   Bu öngörülemeyen zamanlarda evden çalışmak normalde bir ofis binasına giden çalışanlara stres yaratabilir. Bu ipuçlarının size biraz huzur vereceğini ve evden çalışırken verimli olacağını umuyoruz.

    

   10.07.2020

   Diğer Haberler

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü
   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -

    

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi


   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Sahrayıcedit Mah. Atatürk Cad. Taşlı Yol Sok. No: 2/1 34734 Kadıköy / İstanbul
   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü  Google Hunter Tavan Vanitlatörü  Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü  pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube  tumblr  onedio  dailymotion  foursquare

    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.