• Tüm Kategoriler
  • Sarhoş Tavan Vantilatörü Nedir?

   Yaz aylarında serinlemek için tercih edebileceğiniz çok sayıda alternatif var. Klima her ne kadar bunların başında geliyor olsa da ekonomik nedenlere bağlı olarak farklı araçlara yönelmek gerekebiliyor. İşte sarhoş tavan vantilatörü de söz konusu alternatiflerden biri. Peki sarhoş tavan vantilatörü nedir ve tavan vantilatörü ile mukayese edildiğinde ne gibi özellikler sunuyor?
    

   Sarhoş Tavan Vantilatörü Nedir?

   Yatay salınımlı ve 360 derece dönebilen bir yapıya sahip olan sarhoş tavan vantilatörleri yaz ayları için tercih edebileceğiniz serinleme alternatiflerinden biri. Ayaklı vantilatörler gibi sabit durmaması ve tavandan hava akışı sağlıyor olması tercih sebebi olmakla birlikte enerji tüketimi bakımından ayaklı vantilatörler ile benzer özelliklere sahiptir. Ayrıca çok fazla marka ve model seçeneği bulmak mümkün değildir. 

    

   Ek olarak tavan tipi sarhoş vantilatör almadan önce bu tip vantilatörlere uzun süre maruz kaldığınız zaman sağlık sorunları yaşayıp yaşamayacağınızı da mutlaka araştırmanızı öneririz! Peki sarhoş tavan vantilatörü ve normal tavan vantilatörü karşılaştırıldığında hangisi daha iyi bir tercih olarak öne çıkıyor?
    

   Sarhoş Tavan Vantilatörü vs. Tavan Vantilatörü

    

   Sarhoş tavan vantilatörlerinin normal tavan vantilatörlerine oranla çok daha ekonomik olduğuna dair yanlış bilinen bir durum var. Oysa bu iki ürün fiyatları arasında sanıldığı kadar büyük bir uçurum yok. Elbette bu durum seçtiğiniz marka ve modele göre değişkenlik gösterebilir. Bir diğer yandan tavan vantilatörlerinin tasarım özelliklerini de göz ardı etmemek gerek. 

    

   Bütün özellikleri ile bir sarhoş tavan vantilatörü ve normal tavan vantilatörü karşılaştırması yapıldığında ortaya çıkan sonuçlar şu şekilde:

    
   • Sarhoş tavan vantilatörü hızlı şekilde ve küçük bir alandan hava gönderir. Bu durum ortamdaki havanın temizlenmesine yardımcı olmaz; tavan vantilatörü ise tek noktadan geniş kanatları ile hava akışı yarattığından ortam havasının temizlenmesi konusunda son derece etkilidir.

   • Sarhoş tavan vantilatörü soğuk havalarda işlevsel değildir; tavan vantilatörleri ise mevsimsel koşullara uyum sağlar, örneğin dönüş yönü tersine çevrildiğinde ortamdaki havanın ısınması sağlanabilir.

   • Sarhoş tavan vantilatörlerinde aydınlatma gibi bir seçenek bulunmaz; tavan vantilatörü ise aydınlatmalı ya da avizeli modeller arasından seçilebilir.

   • Sarhoş tavan vantilatöründe marka ve model seçenekleri son derece kısıtlıdır; tavan vantilatörlerinde ise tercih edebileceğiniz çok sayıda marka ve model bulunur.

   • Sarhoş tavan vantilatörleri estetik bir görünüm sunmaz; tavan vantilatörleri ise ortam dekorasyonuna uyum sağlayacak tasarım özelliklerine sahiptir.


   Aslında seçtiğiniz tavan vantilatörü sarhoş tip olduğunda tek kazanımınız biraz daha ekonomik olmasıdır. Bunun dışında kalan tüm özelliklerde tavan vantilatörünün çok daha iyi bir tercih olduğunu söylemek mümkün. Eğer siz de ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunan ve dünyanın ilk tavan vantilatörü üreticisi olan Hunter Fan marka bir tavan vantilatörü satın almak isterseniz, hemen şimdi Türkiye’nin ilk ve tek Hunter Fan distribütörü olan tavanvantilatoru.com’u ziyaret edebilirsiniz.

   10.3.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.