• Tüm Kategoriler
  • Serinlemek İçin Klima Alternatifleri

   Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de enerji maliyetleri büyük bir artış yaşadı. Bu durum insanları enerji harcamalarının düşürülmesi için bir arayışa sevk etti. Günümüzde özellikle klima gibi yüksek enerji tüketen araçlara daha düşük bütçeli ve enerji tasarrufu sağlayan alternatifler düşünülüyor. Bu alternatiflerin başında elbette vantilatörler geliyor. Peki klima yerine alternatif olarak tercih edilebilecek serinleme yöntemleri neler?
    

   Tavan Vantilatörü

   Evlerde ya da ofislerde kullandığımız klimalara en güçlü alternatif olarak tavan vantilatörünü gösterebiliriz. Çünkü tavan vantilatörü maliyetleri düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda daha sağlıklı ve temiz bir serinletme performansı sunuyor. Klimalar yerine tavan vantilatörü kullanmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

    
   • Klimalar boyun, bel ve sırt ağrıları ile birlikte hava sirkülasyonuna destek olmadığı için solunum problemleri yaratabilir, tavan vantilatörleri için böyle bir durum söz konusu değildir.

   • Klimalara oranla ucuzdur ve enerji maliyetleri daha düşüktür.

   • Aydınlatmalı tavan vantilatörü modelleri ile aydınlatma giderlerinden tasarruf edilir.

   • Kurulumu ve sökmesi kolaydır, farklı alanlara taşınması ve monte edilmesi uzun sürmez.

   • Tasarım özellikleri bakımından klimalardan çok daha fazlasını sunar.

    

   Tavan vantilatörleri tüm bu avantajları nedeniyle klima alternatifleri olarak değerlendirilir. Elbette hangi markaya yöneleceğinize de ince eleyip sık dokuyarak karar vermeniz önemli. 
    

   Hangi Tavan Vantilatörü Markası Tercih Edilmeli?

    

   Tavan vantilatörü denildiği zaman Fanimation, Breeze, Modern Fan, Fanimation, Oğuzhan ve Beacon International gibi önde gelen markalardan bahsetmek mümkün. Fakat bu markalar arasından bir tanesi sahip olduğu özellikler ile öne çıkıyor. O da Hunter Fan! Hunter Fan tavan vantilatörlerinin rakiplerinin birkaç adım önünde olmasının en önemli nedenleri ise şu şekilde listelenebilir:

    
   • Dünyanın ilk tavan vantilatörü üreticisi olarak 135 yılı aşkın sektör tecrübesine sahiptir,

   • Yetkili servislerine ve yedek parçalarına ulaşmak kolaydır,

   • Dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar,

   • Ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunar.

    

   Hunter Fan marka tavan vantilatörlerinin Türkiye’deki yetkili satıcısı tavanvantilatoru.com’dur. Bu mağaza üzerinden hem Hunter Fan marka tavan vantilatörlerinin siparişini verebilir hem de yedek parça ve yetkili servis desteği talep edebilirsiniz. Peki tavan vantilatörü alamamanız durumunda hangi klima alternatifi soğutucu idealdir? Belki ayaklı vantilatörler… 
    

   Ayaklı Vantilatör

   Ayaklı vantilatör modelleri klimaya alternatif soğutucu olarak nitelenebilir. Her ne kadar boyun tutulması ya da kas ağrıları gibi sorunlara neden olsa da serinleme performansı anlamında tatmin edicidir. Bir diğer yandan ortamdaki havanın temizlenmesi konusunda da çok etkili olduğu söylenemez. Fakat bazı markalar tarafından üretilen bazı modellerin bu gibi sorunları minimize ettiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. Örneğin Hunter Fan ve Fanimation tarafından üretilen ayaklı vantilatör modelleri alternatif klima olarak değerlendirilebilir. 

    

   Fanimation ve Hunter Fan marka ayaklı vantilatörler yalnızca serinletme performansı ile değil, aynı zamanda tasarım özellikleri ile de dikkat çeker. Hem masa üzerinde hem de ayaklı şekilde kullanılabilen bu tarz ürünler ortam dekorasyonunu tamamlar. Ayrıca kafası belirli açılarla dönebilen sarhoş vantilatör modelleri de ortamda havanın sirküle edilmesi konusunda son derece etkilidir.


   Sonuç olarak tavan vantilatörü ve ayaklı vantilatörler mutfak, salon, çocuk odası ya da yatak odasına klima alternatifi olarak yerleştirilebilir. Fakat ayaklı vantilatör mü, klima mı tavan vantilatörü mü diye soranlar için cevabımız her zaman tavan vantilatörüdür. Eğer siz de bir tavan vantilatörü satın almak isterseniz, hemen şimdi Türkiye’nin en büyük ve en iyi tavan vantilatörü mağazası tavanvantilatoru.com’u ziyaret edebilirsiniz.

   2.5.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.