• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Hasta Eder mi?

   Klimalar ve ayaklı vantilatörler tavan vantilatörleri ile kıyaslandığında genellikle enerji tüketimi odak noktasıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken tek önemli nokta bu değil. Nitekim tavan vantilatörlerinin klimalara oranla çok daha düşük bir enerji tüketimine sahip olduğu aşikar. Yine de sağlıkla ilgili önemli noktaların da seçim sırasında göz önünde bulundurulması gerekiyor. Yani vantilatör hasta eder mi ya da tavan vantilatörü diğer serinletme araçlarına göre daha mı sağlıklı gibi soruları sormakta fayda var.
    

   Vantilatör Hasta Eder Mi?

    

   Vantilatörler yaz aylarında serinlemek için kullanabileceğiniz en ekonomik, en pratik araçlar. Fakat sağlığa olan etkilerinin de bu kadar olumlu olduğunu söylemek mümkün değil. Vantilatörler ortam ısısının düşmesine yardımcı olmaz, yalnızca bir rüzgar yaratırlar ve insanlara serinlik hissi verirler. Ayrıca vücut etrafında biriken sıcak havanın uzaklaştırılmasını ve böylece bedenin daha serin bir hale gelmesini sağlarlar. bu durum aynı zamanda vücuttaki nemin de buharlaşmasına neden olur. Yani vücut hızlı şekilde ısı kaybeder. Aslında bu da vantilatör hasta yapar mı sorusuna bir cevap niteliğindedir.

    

   Eğer uzun süre vantilatör rüzgarına maruz kalırsanız ortamdaki nem uzaklaşır, vücut ısısı çok hızlı değişir ve bu da kas tutulmalarına neden olur. Ayrıca baş ağrıları, kas ağrıları, gözlerde ve deride kuruma da kas tutulmalarına eşlik edebilir. Peki tavan vantilatörü hasta eder mi? Buna da kısa bir cevap vermekte fayda var…
    

   Tavan Vantilatörü Hasta Eder Mi?

    

   Covid-19 döneminde hem kapalı ortamlarda hem de toplu taşıma araçlarında klimaların çalıştırılmadığına hepiniz şahit olmuşsunuzdur. Yani yalnızca bu bile klimaların insan sağlığı açısından çok da iyi olmadığını gösteriyor. Fakat tavan vantilatörleri için böyle bir şey söylemek doğru değil. Çünkü tavan vantilatörleri yarattıkları hava sirkülasyonu ile ortam havasının temizlenmesine de hizmet ediyor. Yani tavan vantilatörü bulunan bir ortamda soluduğunuz hava çok daha temiz ve çok daha sağlıklı olacaktır. Yani tüm bu bilgiler üzerinden tavan vantilatörlerinde pervane hasta eder mi sorusuna rahatlıkla hayır yanıtını verebiliriz. 
    

   Vantilatör Baş Ağrısı Yapar Mı?

    

   Ayaklı vantilatörlere uzun süre maruz kalmak baş ağrısı yapabilir. Bunun nedeni ortamdaki nemin uzaklaştırılması ve vantilatörlerin gürültülü şekilde çalışmasıdır. Yani vantilatör neden hasta eder sorusunun cevabı büyük ölçüde nemin yokluğu ve gürültünün çokluğudur. Direkt suratınıza rüzgarı üflüyor olması sizi hasta etmek için yeterlidir.

    

   Fakat tavan vantilatörleri ortamdaki nemin yok olmasına neden olmaz. Hava sirkülasyonu yaratarak serinlik oluştururken, temiz bir hava solumanıza yardımcı olur. Ayrıca doğru bir marka seçimi ile ses sorununu da ortadan kaldırmanız mümkün. Dünyanın ilk tavan vantilatörü geliştiricisi olan ve 135 yıldır tüm dünyaya güven ve kaliteyle tavan vantilatörü üreten Hunter Fan, ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunar. Yani hem sessiz hem de sağlıklı bir ortam arzu ediyorsanız Hunter Fan ilk tercihiniz olmalıdır. 

   27.6.2022

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.