• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Kaç Kanatlı Olmalı? Kanat Sayısı Önemli Mi?

   Tavan Vantilatörü Kanat Sayısı Önemli Mi?

    

   Hem pervane ya da kanat sayısı hem de kanatların uzunluğu alanları soğuturken alınacak verim konusunda belirleyicidir. Ayrıca pervanenin üretildiği malzeme soğutma performansını küçük de olsa etkiler. Hunter Fan, tavan vantilatörlerinin üretimini en kaliteli malzemelerle sağlamaktadır. Piyasada bulunan farklı markalar, farklı kanat sayıları bulunan tavan vantilatörleri üretir. Yani tavan vantilatörlerinde kesin ve net bir kanat sayısından bahsetmek mümkün değildir. Fakat genel olarak bakıldığında 4 ya da 5 kanat kullanılır. 4 kanat ise ideal olarak kabul edilir. 
    

   Genellikle 4 kanat kullanılarak üretilen Hunter Fan tavan vantilatörü en düşük hızda bile dakikada 150 tur gibi önemli bir performans gösterir. Hunter Fan markasının sessiz ve sarsıntısız performansını başka markalarda bulabilmek neredeyse olanaksızdır. Bu noktada tavan vantilatör kanat sayısı önemli mi diye soracak olursanız, evet önemli diyebiliriz. Fakat kanat boyutu da performans konusunda oldukça önemlidir. 
    

   Tavan Vantilatörü Kanat Boyutu Ne Olmalı?

    

   Alanlarınız için bir tavan vantilatörü seçecekseniz, öncelikle vantilatörün kullanacağı odanın metrekaresini hesaplamanız gerekir. Çünkü kanat boyutları metrekareye göre hesaplanır. Örneğin 20 metrekare ya da daha küçük olan odalar için 107 cm ila 112 cm arasında bir kanat uzunluğu yeterlidir. 30 ila 40 metrekare arasında değişen odalar içinse 112 cm ila 137 cm arasında değişen kanat uzunlukları tercih edilebilir. Kanat boyutu kadar önemli olan bir diğer nokta da kanatların ağırlığıdır. Hafif kanatlar tercih edilmeli ve kanatların her birinin eşit ağırlıkta olmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir kanadın diğerlerinden hafif ya da ağır olması hem soğutma performansını hem de sarsıntı ve ses derecesini etkileyebilir. 
    

   Tavan Vantilatörü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

    
   Tavan vantilatörü seçerken hız kademe sayısı önemlidir. Böylelikle farklı sıcaklarda farklı serinletme performansına ulaşabilirsiniz. Ayrıca bazı tavan vantilatörü modelleri zincirle çalışırken bazıları uzaktan kumanda ile çalışır. Eğer serinlemek istediğinizde yerinizden kalkmak istemiyorsanız, bu durumda mutlaka uzaktan kumanda ile çalışan modelleri tercih etmenizi öneririz. Bu tarz durumlarda özellikle yatak odasında uzaktan kumandalı modellerimiz daha çok tercih edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak bazı tavan vantilatörü seçenekleri ortamı serinletmek dışında aydınlatma gibi özelliklere de sahip. Bunun için de aydınlatmalı/ avizeli tavan vantilatörü modellerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz! Nitekim vantilatör kaç pervaneli olmalı sorusunun yanı sıra aydınlatma ve uzaktan kumanda gibi opsiyonları da karar sürecine entegre etmek en doğru seçimini yapmanıza yardımcı olacaktır.

   23.7.2020

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.