• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Montajı Hakkında Her Şey


   Yaz aylarının serinlemek için en kullanışlı cihazlarından olan tavan vantilatörü hem maliyetler hem de işlevsellik açısından sunduğu avantajlar ile popüler hale geldi ve kullanım alanlarını yaygınlaştırdı. Tavan vantilatörünün avantajlarından bir diğeri de klima ile mukayese edildiğinde çok daha kolay monte edilebiliyor olması. Montaj sırasında dilerseniz yetkili servis desteği alabilir, dilerseniz kendi yetenekleriniz ve bilginiz ile tavan vantilatörü montajını gerçekleştirebilirsiniz. Peki tavan vantilatörü elektrik bağlantısı nasıl yapılır ve nasıl monte edilir?
    

   Tavan Vantilatörü Montajı Öncesi Hazırlık

    

   Tavan vantilatörü montajı öncesinde ilk yapılması gereken elbette montajın nasıl yapılacağına dair bilgi toplanması ve gerekli ekipmanların hazırlanması. Ki zaten satın aldığınız tavan vantilatörleri genelde yanında bir kurulum ve kullanım kılavuzu ile birlikte gelir. Dolayısıyla yalnızca bu kullanım kılavuzuna bakarak bile tavan vantilatörü montajını gerçekleştirmek mümkündür. 

    

   Şimdi tavan vantilatörü montajı nasıl yapılır sorusunun cevabına geçmeden, hazırlanması gereken ekipmanları listeleyelim: 

    
   • Tavanda delik açılabilmesi adına matkap ya da hilti,

   • Elektrik durumunu kontrol etmek için kontrol kalemi,

   • Elektrik bandı.

    

   Tüm bunlar dışında montaj için ihtiyaç duyulan dübel ya da vida gibi araçların tamamı satın almış olduğunuz tavan vantilatörü ile birlikte gelir. Peki elektrik bağlantısı ile tavan vantilatör anahtarı nasıl bağlanır ve bilinmesi gerekenler nelerdir?
    

   Tavan Vantilatörü Elektrik Bağlantısı Nasıl Yapılır?

    

   Öncelikle olası bir elektrik çarpması riskini önlemek için daire içinde bulunan sigortanın kapatılması gerekir. Evlerin tavanında genellikle faz, nötr ve topraklama olmak üzere üç farklı elektrik bağlantısı bulunur ve tavan vantilatörü elektrik bağlantısını yapabilmek için faz ve nötr elektrik kablosunu bulmak gerekir. Bu kabloları bulduktan sonra tavan vantilatörü üzerindeki aynı kablolara elektrik bağlantısını yapabilirsiniz. Eğer açıktan kalan topraklama kablosu varsa ve bu kablo tavan vantilatörü üzerine bağlanmıyorsa, bu durumda mutlaka açıkta olan kablolarının uçlarını elektrik bandı ile kaplamanız gerekir.

    

   Şimdi geldik en önemli kısma. Yani tavan vantilatörü nasıl monte edilir ve kullanıma hazır hale getirilir?
    

   Tavan Vantilatörü Nasıl Monte Edilir?

    

   Tavan vantilatörü montajı pek çok insana zorlu görünüyor olsa da aslında izlenmesi gereken adımları doğru şekilde takip ederek montajı kolayca gerçekleştirmek mümkün. Tavan vantilatörü montajında izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde:

    
   • Tavanda bir elektrik hattı bulunmuyorsa, profesyonel ekipler tarafından bir elektrik bağlantısı çekilmelidir. Tavan vantilatörü genelde tavanda bulunan aydınlatmanın yerine takıldığı için bir elektrik bağlantısı bulunur.

   • Montaj alanı ve vida yerleri belirlendikten sonra tavan delinir. 

   • Tavan vantilatörünün motoru vidalar yardımıyla tavana sabitlenir.

   • Elektrik bağlantıları gerçekleştirildikten sonra motorun üzerindeki plastik kutu içerisine tüm fazla kablolar gizlenir ve motor montajı tamamlanır.

   • Pervaneler gövdeye sabitlenir ve tavan vantilatörü kullanıma hazır hale gelir.

    

   Eğer daha önceden elektrik bağlantısı ya da ürün montajı konusunda tecrübeniz yoksa, tavan vantilatörü kurulumu sırasında profesyonel ekiplerden destek almanız gerekir. Örneğin eğer tavanvantilatoru.com üzerinden bir tavan vantilatörü sipariş ediyorsanız, uzman ekiplerden yetkili servis desteği talep etmeniz mümkündür. Söz konusu hizmet ücretsiz olarak verilir. 

    

   Türkiye’nin lider vantilatör mağazası tavanvantilatoru.com, dünyanın en iyi tavan vantilatörü markası olarak kabul edilen Hunter Fan tavan vantilatörlerinin yetkili satıcısı durumundadır. Nitekim buradan aldığınız tavan vantilatörleri için hem yetkili servis hem de yedek parça desteği almanız mümkündür. Siz de şimdi tavanvantilatoru.com’u ziyaret edebilir, geniş ürün çeşitliliğini inceleyebilir ve arzu ettiğiniz tavan vantilatörünü hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz. 

   2.5.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.