• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Montajı

   Tavan vantilatörü montajının sizden gelen geri dönüşler doğrultusunda son günlerde çokça merak edilen bir konu olduğunu fark ettik. Yaz aylarının kavurucu ve bunaltıcı sıcaklarının dermanı olan tavan pervanelerini aldıktan sonra herkesin aklına beliren o soru; Tavan vantilatörü montajı nasıl yapılırMontaj hakkında bilgi vermek ve sizleri aydınlatmak için bu yazımızı derledik. Keyifli ve ferah okumalar dileriz. :)

                                                                                                                                              tavan vantilatör montajı

   Sektör analizi yaptıktan sonra ihtiyaçlarınız doğrultusunda aldığınız tavan vantilatörleri için montaj vakti geldi. Koltuğunuza yaslanıp ferah bir nefes almak için donanımlı bir uygulama yapmak oldukça önemlidir. Bu noktadan hareketle ilk etapta satın aldığınız ürünün montajı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Montaj hizmeti olsa dahi tavan vantilatörü montajımı kendim yapmak istiyorum diyenler yazımızın devamını dikkatlice okumalı.

   Tavan vantilatörünün uygulama alanı ve uyumu montaj noktasında da son derece önemlidir. Bunun temel sebebi, ölçü olarak en doğru ürün seçiminin montaj noktasında büyük bir avantaj sağlayacağı noktasında şekillenmektedir. Örneğin tavan yüksekliğinin tavan vantilatörlerine uyumlu olması gerekmektedir. Tüm ölçümlerin uygun olduğunu analiz ettikten sonra montaj aşamasına geçebilirsiniz.

   Her satın alınan ve montaja ihtiyaç duyulan üründe olduğu gibi tavan vantilatörleri kutusunda yer alan küçük bir yönerge sizlere montaj noktasında referans olacaktır. Belirtilen bu referans temel montaj adımlarını, neyi nereye takacağınızı en başından sonuna kadar göstermektedir. Bu bağlamda gerekli tüm adımları takip ederek muazzam bir montaj uygulaması yapabilirsiniz.
                                                                                                       tavan vantilatör bilgi


   Hunter Fan bünyesinde yer alan tüm tavan vantilatörleri mühendisler tarafından gerekli testlerden geçirilerek sizlere sunulmaktadır. Bilindiği üzere montaj esnasında en ufak bir yanlışlık vantilatörün çalışma performansını en aza indirecektir. Bu sebeple montaj konusunda yazımıza güvenebilirsiniz. Şimdi montaj noktasında tereddüt etmeden sakince uygulama aşamasına geçebiliriz. ??

   Tavan Vantilatörü Montajı Tavsiyeleri

    
   Tavan vantilatörlerinin donanımlı ve sistematik bir şekilde çalışması için montaj uygulamasının son derece sağlam olması gerekmektedir. Özellikle montaj esnasında tavan pervanesinin genel görünüşünü analiz ederek ilerlemeniz faydalı olacaktır. Bu noktada vantilatör bünyesinde yer alan vidaların sağlam olmasına ve sabit kalmasına özen göstermeniz son derece önemlidir. Tavan vantilatörü montajı noktasında uygulamanız gereken adımları şu maddeler şeklinde sıralayabiliriz;
   •  Tavan vantilatörü sizin için nerede olmalı? İşte tam olarak ilk adımda bu soruya bir yanıt vermeniz gerekmektedir. Satın aldığınız veya alacağınız tavan vantilatörünün uygulama alanını kesin bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Sürekli olarak pervanelerin yer değiştiremeyeceğini belirtmek gerekmektedir. Montaj esnasında elektrik akışının sağlandığı bir lambanın olduğu yere tavan vantilatörünüzü takmak istiyorsanız elektrik bağlantınızın sigortadan kapalı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Herhangi bir tehlike durumu için bu adım çok önemlidir. Bu adımdan sonra belirtilen aydınlatıcı ürününüzü duyu ile çıkarmalısınız.
   •  İlk adımı başarıyla tamamladıktan sonra tavan pervanesi montaj aparatının delikleri yardımı ile montaj için belirlediğiniz tavanı işaretlemeniz gerekecektir. Bu sabitleme açısından oldukça önemli bir adımdır. Belirtildiği gibi işaretlenen yerleri matkap yardımı ile deldikten sonra bu deliklere kutunuzdan çıkan dübelleri takmanız gerekecektir. Bu aşama sonrasında ise montaj aparatınızı vidalar yardımı ile tavana sabitleyiniz. Tavana sabitleme aşamasına özen göstermeniz yüksek performans açısından önemlidir.
   • Yukarıda belirtilen adımlar ve bu adım tavan vantilatörü montajının olmazsa olmaz aşamalarıdır. Belirtilen bu aşamada ise yine kutu içinden çıkan motorunuzun gövdesini de vidalardan faydalanarak bir önceki adımda tavana sabitlemiş olduğunuz montaj aparatına sabitleyiniz. Motorun gövdesini sabitlerken dikkatli ve özenli olmanız gerekecektir.
                                                                                                                          tavan vantilatörü fiyat
   • Gelelim elektrik kısmına. Tavan vantilatörü montajı öncesinde hazırladığınız elektrik kablolarınızı tavan vantilatörünüzün bağlantı kabloları ile bağlayın. Bu aşama pervane montajının en önemli noktasıdır. Kablolarınızı detaylı bir şekilde inceleyin ve eşleştirdiğinizden emin olun.
   • Nihayet elektrik bağlantımızı gerçekleştirdik. Sıra geldi açıkta kalan ve görselliği etkileyen kabloları gizlemeye. ?? Bu noktada sarkan kabloları kullandığınız parçanın içine toplayınız ve bu parçayı da tavana değecek şekilde sabitleyiniz.
   • Son aşamaya başarıyla geldikten sonra bitiş anına geçiş yapabiliriz. Vidalar yardımıyla kutunuzdan çıkan kanat kollarını ve kanatları dikkatlice birbirine tutturunuz ve yine vida yardımı ile vantilatörünüzün motoruna takınız. Bu oluşumlar yardımıyla artık serin ve ferah bir alan yaratabileceksiniz.
   Yukarıda belirtilen tüm adımları detaylı bir şekilde analiz etmeniz gerekmelidir. En ufak bir detayı bile atlamak tavan pervanesinin çalışmasını etkileyecektir. Tavan vantilatörü montajının ne denli zahmetsiz olduğunu gördünüz. Şimdi sıra sizde. ??
    Tavan vantilatörü çok elektrik harcar mı, konusunda detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

   4.6.2022

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.