• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Mü Yoksa Ayaklı Vantilatör Mü?


   Havalar ısınmaya başladığı zamanlarda herkesin aklına ilk gelen araçlar klimalar ve ayaklı vantilatörler oluyor. Bundan birkaç yıl öncesine kadar tavan vantilatörleri güçlü bir alternatif olarak görülmüyordu. Ama artık tavan vantilatörleri Türkiye’de de yurtdışında olduğu gibi klimalara ve ayaklı vantilatörlere oranla çok daha popüler hale gelmeye başladı. Peki tavan vantilatörü mü ayaklı vantilatör mü daha iyi ve fiyat performans olarak hangi ürün tercih edilmeli?
    

   Tavan Vantilatörü vs Ayaklı Vantilatör

    
    

   Tavan vantilatörleri klimalara göre daha ucuz, ayaklı vantilatörlere göre daha pahalıdır. Fakat performans olarak değerlendirildiğinde ikisinden de daha iyi bir verimlilik sunduğunu söylemek mümkün. Nitekim klimalar hem yüksek maliyetli ürünlerdir hem de yüksek enerji tüketirler. Aynı zamanda sürekli olarak klimaya maruz kalmak cilt sorunları ve soğuk algınlığı da dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca uzun süre ayaklı vantilatöre maruz kalındığında ise boyun tutulması ve benzeri sorunlar yaşanabilir. Fakat tavan vantilatörleri için böyle bir durum söz konusu değildir. 

    

   Dolayısıyla ayaklı vantilatör mü tavan vantilatörü mü sorusuna rahat bir şekilde tavan vantilatörü cevabı verebiliriz. Yine de maksimum verimlilik sağlaması açısından kaliteli ve güvenilir markalara yönelmeniz gerekiyor.
    

   Tavan Vantilatörü Kullanmanın Avantajları Neler?

    

   Eğer serinlemek için bir araç arıyorsanız, tavan vantilatörü fiyat performans olarak tercih edebileceğiniz en ideal üründür. Çok çeşitli olması ve sunmuş olduğu yüksek performansın yanında çok sayıda avantaj da getirir. Bu avantajları şu şekilde listeleyebiliriz:

    
   • Klima ya da ayaklı vantilatör gibi uzun süre maruz kalındığında sağlık sorunları yaratmaz.

   • Klima ile mukayese edildiğinde çok daha çevreci ve sürdürülebilir bir yapıya sahiptir. 

   • Ayaklı vantilatörler havayı doğrudan size üfler. Klima var olan gazı sıvılaştırarak odanın içine verir. Tavan vantilatörü ise ortam içerisinde bulunan havanın sirkülasyonunu sağlar ve soluduğunuz havanın temizlenmesine yardımcı olur. 

   • Klima ile karşılaştırıldığında çok daha kolay bir kuruluma sahiptir.

   • Ayak vantilatörleri ve klimalar standart tasarımlara sahiptir. Fakat tavan vantilatörleri çok sayıda tasarım, malzeme, renk ve tarz seçeneğine sahiptir. Geleneksel tasarıma sahip tavan vantilatörleri bulabileceğiniz gibi, modern tasarımlar ile karşılaşmak da mümkündür.

   • Ses ve sarsıntı olmadan çalışır.

   • Sivrisineklerin ve çeşitli haşerelerin ortamdan uzaklaştırılmasını sağlar.

    

   Aslında tüm bu avantajlar bile tavan vantilatörü vs ayaklı vantilatör karşılaştırmasının kazananını gösteriyor. Elbette birtakım özellikler aramadan doğrudan karşınıza çıkan ilk tavan vantilatörünü satın almak da doğru değil. Birtakım özellikleri göz önünde bulundurmanız ve seçiminizi de buna göre yapmanız son derece önemli.
    

   Hangi Tavan Vantilatörü Tercih Edilmeli?

    

   Tavan vantilatörlerinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popüler hale gelmesi, bu alanda hizmet veren markaların sayısının artmasına neden oldu. Fakat bu markaların tamamı için güvenilir ya da kaliteli demek ne yazık ki mümkün değil. En iyi ve en kaliteli tavan vantilatörüne ulaşmak için biraz seçici davranmak gerekiyor. Örneğin biz piyasada bulunan Oğuzhan, Fanimation, Modern Fan, Breeze ve Beacon International gibi markaları kesin olarak önermekteyiz.

    

   Yine de dünyadaki ilk tavan vantilatörü üreticisinin Hunter Fan olduğunu bilmeniz gerek. Hunter Fan 135 yıllık bir geçmişe sahip ve bu süre içerisinde sürekli yenilenen ve güncellenen tasarımlara sahip tavan vantilatörü modelleri üretti. Bugün de dünyanın en büyük ve en güvenilir tavan vantilatörü markası olarak gösteriliyor. Bu durumun oluşmasındaki en temel neden ise markanın bir yüzyılı aşan tecrübesi ile ömür boyu motor ve sessizlik garantisi sunuyor olması. Dolayısıyla eğer dünyanın en kaliteli tavan vantilatörüne sahip olmak istiyorsanız, Hunter Fan markasını öneriyoruz. 

   26.11.2022

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.