• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Nasıl Takılır ?

   Her ürünün içinden kullanma kılavuzu ile birlikte montaj talimatları çıkmaktadır.  Koli içerisinde kullanma kılavuzu çıkmayan ürünleri almayınız.  

    
   • Tavan vantilatörü takılmadan önce takılacak yer belirlenmelidir. Eğer lamba yerine takılacaksa öncelikle bağlı olan avize veya lamba duyu yerinden sökülmeli, bu iş yapılmadan önce de elektrik bağlantısı sigortadan kesilmelidir

    
   • Tavan vantilatörünün takılacağı yerde elektrik bağlantısı yoksa buraya elektrik hattı çekilmelidir.Montaj için yer belirledikten sonra vantilatörün tavan montaj aparatı tavana dayanarak vida delik yerlerinden  tavan işaretlenir.

    
   • Daha sonra işaretlenen yerler matkap ile delinir. Deliklere dübel takıldıktan sonra montaj aparatı tavana çelik vidalarla sabitlenir. Montaj aparatı tavana sabitlendikten sonra da vantilatörün motorunun bulunduğu gövdesi vidalarla montaj aparatına sabitlenir.

    
   • Vantilatörün bağlantı kabloları daha önce hazırlanmış olan elektrik kablolarına bağlanır. Bu işlem nötr ve faz kablolarına uygun olarak bağlanmasına dikkat etmelidir.

    
   • Elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra açıkta kalan kablolar plastik kutunun veya bu iş için kullanılan parçanın içine toplanır ve bu parça tavana temas edecek şekilde yukarıya itilerek sabitlenir.

    
   • Son olarak da vantilatörün pervaneleri ana gövdeye vidalarla sabitlenerek montajı tamamlanır.

    
   • Montaj sırasında tüm vidaların iyice sabitlenmesine dikkat edilmelidir. Gevşek vidalar tavan vantilatöründe başta titremelere, ilerleyen dönemlerde sallanmalara sebep olabilir.


   tavan vantilatörü montajı

   7.4.2020

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.