• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Ne Kadar Elektrik Harcar? Çok Yakar Mı?

   Bir yandan ortamın havasını serinletirken, bir yandan da yüksek enerji giderleri nedeniyle ter dökmek gerekmez. Bu yüzden serinletmek istediğiniz ortamlar için tavan vantilatörü mü yoksa klima mı kullanacağınıza doğru karar vermek gerekir. Ortamdaki hava sirkülasyonunu en doğru şekilde sağlayan tavan vantilatörleri ışıklı ya da uzaktan kumandalı gibi farklı modeller ile üretiliyor. Ayrıca nasıl ki bir klimanın sessiz çalışması ilk tercih sebebi ise, bu durum tavan vantilatörleri için de geçerli. Peki tavan vantilatörü ne kadar elektrik harcar ve klimaya oranla daha mı ekonomik?
    

   Vantilatör Ne Kadar Elektrik Yakar?

    

   Tavan vantilatörlerimiz Hunter’ın yüksek mühendislik çalışmaları doğrultusunda üretilen mekanizmalardır ve ortamdaki havanın sirkülasyonunu sağlarken serinlik ve ferahlık yaratırlar. Bu sebeple enerji kullanımı da düşüktür. Vantilatör motoru çalıştırıldığı zaman yüksek bir enerji harcanmaz. Ayrıca ısınma ya da motorun hazırlanması gibi süreçler de söz konusu değildir. Fiziksel hareket üzerinden performans gösteren tavan vantilatörleri hem ilk açıldığı anda hem de çalıştığı süre boyunca aynı miktarda elektrik harcar. 

    

   Bir matematik hesabı yapıldığında tavan pervanesi ne kadar elektrik harcar daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Şöyle ki; tavan vantilatörlerinde enerji tüketimi ortalama olarak saatte 75 ila 100 W seviyesindedir. Yani 24 saat boyunca açık kalan bir tavan vantilatörünün harcayacağı toplam elektrik miktarı ortalama 1800 W seviyesinde olacaktır. Buradan tavan vantilatörü çok elektrik yakar mı sorusunun cevabına rahatlıkla ulaşılabilir. Özellikle Hunter Fan markası ile üretilen tavan vantilatörler enerji konusunda yüksek verimlilik sunar. 
    

   Tavan Vantilatörü Mü Daha Çok Elektrik Yakar Yoksa Klima Mı?

    

   Tavan vantilatörleri basit, klimalar ise daha karmaşık sistemlere sahiptir. Klimanın motorunun harekete geçmesi, belli sıcaklarda durarak yeniden çalışmaya gereksinim duyması ve benzeri durumlar klimanın yüksek enerji giderleri yaratmasına neden olur. Oysa tavan vantilatörleri çok basit bir mekanizma ile çalışır ve ilk çalıştırıldığı zaman yüksek bir enerjiye ihtiyaç duymaz. Bu yüzden tavan vantilatörü vs klima ya da vantilatör çok yakar mı diye soranlara rahatlıkla hayır diyebiliriz. Kaliteli ve güvenilir bir markadan alacağınız tavan vantilatörü klimalara oranla çok daha az elektrik harcayacaktır. 
    

   Tavan Vantilatörü Neye Göre Seçilmeli?

    
   Dayanıklı bir yapıya sahip olan tavan vantilatörleri hem iç mekânda hem de dış mekânda uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. Bu yüzden hem enerji tasarrufu hem de performans noktasında Hunter Fan tavan vantilatörlerini tercih edebilirsiniz. Markaya karar verdikten sonra seçim sırasında göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar daha bulunur. Örneğin alacağınız vantilatör ne kadar elektrik harcar öncelikle buna bakmanız gerekiyor. Buna karar verdikten sonra artık avizeli olup olmaması, uzaktan kumanda ya da çekme zinciriyle çalışma ve sessizlik seviyesi gibi diğer detaylara göz atabilirsiniz.

                                                                       sessiz tavan vantilatörü

   Tavan Vantilatörü Ekonomik mi?


   Özellikle belirtmek gerekir ki tavan vantilatörünün tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri, uzun vadede ekonomik olması, sağlıklı olması ve çevre dostu olması noktasında şekillenmektedir. Bir taşla üç kuş vurmak sizin elinizde. ?? Pratik ve sessiz çalışma imkânı sunan tavan pervanesi, yaşam alanlarınıza modern bir hava katmaktadır. Genel anlamda değerlendirildiğinde son derece kullanışlı ve donanımlı bir yapısı olduğunu belirtmek gerekmektedir.
   Tavan vantilatörlerinin uzun yıllar kullanımda bütçenize olumlu etkilerinden söz etmişken modellerden de bahsetmekte fayda var. Sizlere tavsiye niteliğinde olacak birçok ürün Hunter Fan ile piyasaya sürülmektedir.

   Bir müşteri daha ne ister ki diyebileceğiniz birçok tavan pervanesi ile göz zevkinize hitap etmekteyiz. Örneğin son zamanlarda sıkça kullanılan pervaneli avize veya bir diğer adıyla ışıklı tavan vantilatörü hem aydınlatma hem de kullanım açısından büyük kazanımlar sunmaktadır. Bu durumdan hareketle model fark etmeksizin her ürünümüzde aynı enerji potansiyeli sunduğumuzu belirtmemiz gerekmektedir.

                                                               Tavan Vantilatörü Çok Elektrik Harcar mı


    
    

   7.6.2022

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.