• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Nerelerde Kullanılır?

   Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tavan vantilatörü kullanımının yaygınlaşmasının belli başlı nedenleri var. Bunların başında Covid-19 salgını ile birlikte hijyen standartlarının yükselmesi ve havalandırma ekipmanlarının yeniden gözden geçirilmesi geliyor. Elbette enerji maliyetlerinin yükselmesi ve tavan vantilatörünün alternatif yöntemlere göre daha düşük maliyetli olması da önemli faktörler. Peki tavan vantilatörü nerelerde kullanılır ve farklı alanlarda kullanılabilecek tavan vantilatörü çeşitleri neler?
    

   Evler İçin Tavan Vantilatörü

   Evler, şüphesiz ki tavan vantilatörü kullanımının en yaygın olduğu alanlar. Ev tipi tavan vantilatörleri arasında farklı büyüklükteki odalara uyum sağlayabilecek, farklı tasarım özelliklerine sahip ve farklı markalara ait çok sayıda tavan vantilatörü ile karşılaşmak mümkün. Üstelik evlerde klima yerine tavan vantilatörü kullanmak hem enerji maliyetlerinden tasarruf etmenize hem de daha sağlıklı bir hava solumanıza yardımcı olur. Bir diğer yandan yaz aylarında serinletme performansından yararlanabilecekken kış aylarında ise dönüş yönünü tersine çevirerek daha ılık bir ortam yaratmak mümkün. Ayrıca ortamın havasını temizlemek farklı ısıtma cihazlarının yaydığı ısıyı ortama homojen bir şekilde dağıtmak için de tavan vantilatörlerini kullanabilirsiniz.
    

   Endüstriyel Tavan Vantilatörü

    
    

   Depo, hangar, fabrika, spor salonu ya da alışveriş merkezi gibi geniş ve insan yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde endüstriyel tavan vantilatörü kullanılması önerilir. Endüstriyel tavan vantilatörleri daha yüksek bir motor gücüne sahiptir. Endüstriyel tavan vantilatörleri 366 cm değerine ulaşan kanat uzunlukları ve 214 metrekareye kadar olan etki alanı ile bir yandan serinletme performansı gösterirken diğer yandan havalandırmanın sağlanmasına ve solunan havanın daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. 
    

   Dış Mekân Tavan Vantilatörü

    
    
    

   Dış mekân tavan vantilatörleri işlevsel olarak iç mekân tavan vantilatörleri ile benzerlik gösterir. Fakat kullanım alanları açık alanlar olduğu için su ve benzeri çevresel faktörlere dayanıklı olarak üretilirler. Bu tarz vantilatörler veranda, bahçe ya da havuz gibi açık alanlarda tercih edilebilir. Daha yüksek bir motor gücüne sahip olan dış mekân tavan vantilatörü modelleri farklı tasarım özellikleri ile restoran ve otel gibi işletmelerin açık alanlarında estetik bir dekorasyon ürünü olarak da kullanılabilir. 
    

   Mutfak İçin Tavan Vantilatörü

    
    
    

   Mutfaklar özellikle bir şeylerin pişirildiği anlarda doğaları gereği sıcak ve havasızdır. Klimalar içerideki dumanın ve yağın evin geneline yayılmasına ya da mutfaktaki eşyaların üzerine sinmesine neden olabilir. Fakat tavan vantilatörü kullanıldığı sürece böyle bir durum söz konusu değildir. Geleneksel, modern, tropikal ya da endüstriyel gibi farklı tasarım seçeneklerine sahip olan mutfak tavan vantilatörleri, yalnızca işlevsel olarak işlerinizi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda mutfağınıza ayrı bir hava katarlar.

    

   Evleriniz, mutfaklarınız, endüstriyel bölgeler ya da bahçe gibi açık alanlarınız için bir tavan vantilatörü ihtiyacı duyuyorsanız, Hunter Fan marka tavan vantilatörü seçeneklerini inceleyebilirsiniz. 130 yılı aşkın serüveni ile Hunter Fan, ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunuyor olmasının yanı sıra geniş bir ürün yelpazesi ve uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar. 
    

   Karavan İçin Tavan Vantilatörü

    


   Özgürce bir seyahat planı yapabilmek ve istediğiniz her yerde konaklayabilmek için tek ihtiyacınız olan şey bir karavan. Fakat özellikle yaz aylarında kavurucu sıcaklar karavan hayatını tatsız bir noktaya taşıyabilir. Böyle durumlarda Oğuzhan marka karavan ve tekne tavan vantilatörü modellerini inceleyebilirsiniz. Böylelikle hem sağlıklı şekilde serinlemiş hem de klima maliyetlerinden ve ayaklı vantilatörlerin yarattığı yüksek enerji tüketiminden kurtulmuş olursunuz. 

    

   Siz de Hunter Fan ya da Oğuzhan marka tavan vantilatörlerini yetkili satıcı aracılığıyla almak isterseniz, tavanvantilatoru.com’u tercih edebilirsiniz. 

   1.4.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.