• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Soğutur Mu? Oda Sıcaklığını Düşürür Mü?

   Evlerinde klima kullanan ve enerji maliyetlerinin yükselmesinden ötürü daha ekonomik ve sağlıklı alternatifler arayan insanlar tavan vantilatörlerine yönelmiş durumda. Haliyle insanlar vantilatör odayı soğutur mu merak ediyor ve araştırma yapıyorlar. Ayrıca ne tür bir vantilatör seçilmesi ve hangi markaya yönelmek gerektiği gibi konulara da açıklık getirmek gerekiyor. Peki vantilatör soğutur mu ve seçim yaparken neleri göz önünde bulundurmak gerekiyor?
    

   Tavan Vantilatörü Soğutur Mu?

    

   Tavan vantilatörlerinin ortamdaki havayı doğrudan soğutma gibi bir özelliği yoktur. Fakat klima ile mukayese edildiğinde çok daha sağlıklıdır. Tavan vantilatörünün serinletme etkisi yarattığı rüzgar ile gerçekleşir. Örneğin bir araba içerisinde 20 derece sıcaklıkta seyahat ediyorken camı açtığınızda ortam havası soğumaz; fakat oluşan rüzgar serinlemenize yardımcı olur. Aslında tavan vantilatörleri de benzer bir mantık ile çalışır. Tavan vantilatörü etkisi ile ciltteki ter buharlaşır ve böylelikle vücut çok daha serin ve taze hisseder. 

    

   Eğer evinizde klima kullanıyorsanız, klimayı tavan vantilatörü ile birlikte kullanmak enerji maliyetlerinin düşmesine yardımcı olabilir. Çünkü ortam içerisinde hava sirkülasyonu yaratarak klima termostatının daha yüksek seviyelere ayarlanmasına yardımcı olur. Peki vantilatör oda sıcaklığını düşürür mü ve bunun için yapılabilecek özel bir şey var mı?
    

   Tavan Vantilatörü Oda Sıcaklığını Düşürür Mü?

    

   Tavan vantilatörleri teknik olarak oda sıcaklığını düşürmez; fakat ortamı daha serin hissetmenize yardımcı olur. Tavan vantilatörleri genellikle en düşük hızda 160 tur atabilir. Bu da ortam havasının sürekli serin kalmasına yardımcı olur. Standart tavan vantilatörlerdeki 3 kademeli hız ayarı ortam içerisindeki serinliği ayarlamanıza yardımcı olur. Bu tür vantilatörler ikinci kademede 200 ve üçüncü kademede 250 tur atar. Dünya üzerinde Hunter Fan markası dışında herhangi bir tavan vantilatörü bunu sıfır ses ve sıfır sarsıntı ile gerçekleştiremez. Yani tavan vantilatörü soğutur mu sorusuna, “ortam havasını daha soğuk hissetmenize yardımcı olur” şeklinde bir cevap vermek mümkündür. Elbette bunun için seçeceğiniz tavan vantilatörünün de büyük bir önemi bulunuyor. 
    

   Tavan Vantilatörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

    

   Tavan vantilatörü bir hava sirkülasyonu sağladığı için klima ile karşılaştırıldığında daha sağlıklı ve daha ekonomiktir. Aynı zamanda hoş bir esinti yarattığı için hem gündüzleri terlemeden vakit geçirmek hem de geceleri rahat bir uyku çekmek mümkündür. Elbette bunu yaparken sesiyle ve sarsıntısı ile rahatsızlık vermeyen bir tavan vantilatörü seçmek gerekir. Ayrıca bir seçim yaparken şu noktaları da göz önünde bulundurmanız gerekir:

    
   • Hız ayarı değişebilen bir tavan vantilatörü almak farklı mevsimlerde ve farklı hava sıcaklıklarında kullanımı kolaylaştırır. 

   • Tavan vantilatörü kullanacağınız alanı önceden belirleyip, o alana uygun bir tavan vantilatörü almanız gerekir. 

   • Kanat uzunlukları odanın genişliğine göre belirlenir. Küçük odalar için kısa kanatlı, büyük odalar için uzun kanatlı vantilatörler kullanılmalıdır.

   • Tavan vantilatörleri işlevsel oldukları kadar dekoratif de ürünlerdir. Bu yüzden oda dekorasyonuna uygun şekilde; bronz, gümüş, ahşap ya da diğer malzeme seçeneklerini de değerlendirerek bir seçim yapmak gerekir. 

   • Hem avize hem de tavan vantilatörünü bir arada kullanmak estetik açıdan problem yaratabilir. Bu yüzden aydınlatmalı tavan vantilatörlerini tercih edebilirsiniz.

    

   Sorunsuz bir kullanım için tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran bir marka tercih etmek gerekir. Nitekim dünyanın ilk tavan vantilatörü üreticisi olan Hunter Fan tercih edebileceğiniz en iyi marka durumundadır. Üstelik ömür boyu motor ve sessizlik garantisi sunar. Son olarak vantilatör evi soğutur mu diye soracak olursanız, Hunter Fan kullandığınız sürece gönül rahatlığı ile “evet” diyebiliriz.

   24.9.2020

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.