• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Yavaş Dönüyor? Ne Yapmalıyım?

   Tavan vantilatörleri düşük enerji tüketimi ile ortamı serinleten, hava sirkülasyonu yaratarak ortamın havasını ferahlatan araçlardır. Fakat uzun yıllar sonunda bazı parçaların yavaş yavaş performans kaybına uğraması vantilatörün daha yavaş dönmesine neden olur. Elbette bu durum uzun yıllar sonunda gerçekleşir. Birkaç küçük parça değiştirme işleminden sonra vantilatör eski performansını kazanmış olur. Neyse ki ömür boyu motor garantisi fırsatı sağlayan Hunter Fan markasından almış olduğunuz tavan vantilatöründe böyle bir sorunla karşılaşmanız mümkün değildir. Peki vantilatör neden yavaş döner ve bu sorunun üstesinden gelmek için neler yapmak gerekiyor?
    

   Tavan Vantilatörü Neden Yavaş Döner?

    
    

   Satın aldığınız ve kullanmaya başladığınız bir vantilatör kullanma performansınıza da bağlı olarak belirli bir zaman sonunda daha yavaş dönmeye başlar. Hatta bu durumun önemsenmediği ve önlem alınmadığı durumlarda durma noktasına bile gelebilir. Elbette vantilatör yavaş dönüyor ise bunun bir sebebi var. 

    

   Bu sorunun nedeni genellikle cihaz içerisinde yer alan ve kondansatör adı verilen bir parçadır. Bu parça tavan vantilatörlerinin hızlı bir şekilde dönmesini sağlar. Bir pil gibi düşünülebilecek olan bu parçanın içi zamanla boşalı ve vantilatörününüz yavaşlamaya başlar. Kondansatör bir yedek parça olarak da düşünülebilir ve değişimi mümkündür. Örneğin Hunter Fan marka bir tavan vantilatörü sahibiyseniz, bu markayla uyumlu bir kondansatör alabilir ve değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Lakin Hunter tavan vantilatörünüz ile böyle bir sorunla karşılaşmanız pek de olası değildir. Bu değişim işlemi sonrası vantilatörünüz eski performansını kazanacaktır. Yani sorununuzu çözecek olan şey bir tavan vantilatörü kondansatörü almaktır. 

    

   Eğer tavan vantilatörünüzü tavanvantilatoru.com sitemiz üzerinden aldıysanız, yedek parça olarak bu markaya ait tavan vantilatörü kondansatörü de bu link üzerinden alınabilir. 
    

   Tavan Vantilatörü Çok Yavaş Dönüyorsa Ne Yapılmalı?

    
    
    

   Eğer tavan vantilatörü neden yavaş dönüyor diye merak ediyorsanız, bununla ilgili profesyonel destek almak da bir opsiyondur. Fakat eğer eliniz teknik işlere yatkınsa i?nternet üzerinden tavan vantilatörü kondansatörü sipariş ederek değişimi kendiniz de yapabilirsiniz. Hunter Fan kalitesine müdahale edilmemesi açısından teknik servisimize başvurmanız daha faydalı olacaktır. Bir diğer yandan tavan vantilatörü yavaş dönüyor olduğunda sorunun kondansatör kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız, bu durumda voltaj düşüklüğü de sebeplerden biri olabilir. Bulunduğunuz ortamdaki voltajın düşmesi vantilatör dönüş hızını yavaşlatabilir. Eğer böyle bir durum varsa hem tavan vantilatörü hem de evinizdeki diğer elektrik ile çalışan cihazlar tehlike altında demektir. Bu yüzden bulunduğunuz ortamın elektrik tesisatını kontrol ettirmek muhtemel ciddi problemlerin önlenmesine yardımcı olacaktır. 

    

   Tüm bunlara ek olarak eğer vantilatör çok yavaş dönüyor ise bu durum genellikle voltaj düşüklüğü ile ilgili değildir. Vantilatörün zaman içerisinde daha yavaş dönmeye başlaması, sorunun kondansatör kaynaklı olduğuna işarettir ve kondansatör değiştiğinde sorun da çözülmüş olur. Bir diğer yandan sorunun kaynağı nadir olarak kanat ayarlarının bozulması olabilir. Böyle bir durumda yavaşlama, sarsıntı ve ses gibi sorunlar da eşlik edebilir. Böyle durumlarda profesyonel servis ile iletişime geçmek ve sorunun çözümü için talepte bulunmak önemlidir. Aksi halde sorunun büyümesine neden olabilirsiniz.

   21.10.2020

   Diğer Haberler

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.