• Tüm Kategoriler
  • Tavan Vantilatörü Yaz ve Kış Modu

   Tavan vantilatörü yaz ve kış modu, sıklıkla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kullanıcılar satın alacağı ürünün hangi aylarda kullanıma uygun olduğunu merak etmekle birlikte araştırma süreçlerine dâhil etmektedir.


   Tavan vantilatörü, genellikle yalnızca kıs aylarında kullanılan bir urun gibi lanse edilmektedir. Sanılanın aksine dilediğiniz her zaman kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Tavan pervaneleri, yılın her ayı kullanıma uygun şekilde tasarlanmaktadır.
   Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle ilk olarak yaz ve kıs modu özelliğinden bahsetmek gerekecektir.
                                                                                                                   siyah tavan vantilatörü


   Enerji tasarrufunu yüksek oranda sunan tavan vantilatörü, yazın soğutma faydaları sunmaktadır. Aynı zamanda kışın konforlu bir ortam yaratma noktasında da sıklıkla tercih edildiğini belirtmek gerekmektedir. Genellikle kışın ihtiyaç duyduğunuz sıcak hava ihtiyacı, tavan vantilatörü ile gerçekleşmektedir.
   Tavan pervanesi, sıcak havayı bir odanın etrafına eşit olarak dağıtarak hafif bir sıcaklık hissiyatı sunmaktadır. Bu durum vantilatörlerimizi kışın kullanıma uygun hale getirmektedir. Aynı zamanda genel soğutma hava akımını önlemek için bir 'kıs modu' içerir. Bu kıs ve yaz modu özelliği, tek tuşla değiştirebilir bir kolaylığa sahiptir.
   Yaz ve kış modu çalışma prensibini şu şekilde belirtebiliriz:
   Tavan vantilatörlerini motorunun üzerinde yer alan tuş ile yaz moduna ayarladığımız zaman kanatlar saat yönünün tersine dönmektedir. Kış modunda ise saat yönünde bir dönmektedir. Bununla birlikte kullanımın son derece kolay olduğunun altını çizmek isteriz.
   Tavan vantilatörü, yaz aylarında tavanda biriktirdiği sıcak havayı kış moduna geçiş yapıldığında aşağı indirmektedir. Hunter Fan ile üretime sunulan tavan pervanesi, her mevsimde kullanılabilecek düzeyde tasarlanmıştır.

   Tavan vantilatörü avantajları arasında yer alan kötü havayı ve kötü kokuyu dağıtabilme özelliğini daha önce duymuş muydunuz? Cevabınız hayır ise çok şey kaybettiniz demektir. :) Hunter Fan ile yaşam alanına dâhil edeceğin tavan vantilatörü, temiz bir nefes almanız için tüm olanakları sunmaktadır.
   Tavan fanı yönünüzü hava koşullarına ve mevsimlere göre değiştirmek, tavan vantilatörünüzden en yüksek performansı almanızı sağlayacaktır. Bu bağlamda kullanım olanaklarından faydalanmanız sizlere muazzam bir memnuniyet sunacaktır.
    
   Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle yaz aylarında kullanacağınız tavan vantilatörü yönü, serinletici bir ferahlık yaratan aşağı doğru hava akımı oluşturmaya yardımcı olmak için saat yönünün tersine olmalıdır. Bu bilgiler ışığında kullanım sağlayabilirsiniz.
   Yaz aylarında tavan vantilatörünü kullanımından bahsetmişken kış aylarını da es geçmemek gerekmektedir. Kışın tavan vantilatörü yönünüz, yukarı doğru bir hava oluşturmak ve odanın etrafında ılık hava dolaşımı sağlamak için saat yönünde olmalıdır. Bu durumda temiz bir sirkülasyon eşliğinde içinizin ısınacağını da belirtmek isteriz.
    
   Tavan fanı yönünü nasıl değiştirirsiniz? Hemen evinizdeki Hunter Fan vantilatörünüzün gövdesini;motorunu kontrol edin. Tuşu gördünüz mü? Evet işte tam olarak oradan tavan vantilatörünüzün yaz kış modunu gönlünüzce ayarlayabilirsiniz.
    

   Tavan Vantilatorü Yaz ve Kıs Modu Özellikleri

                                                                                                                tavan vantilatörü dayanıklı mıdır
   Yılın her ayında kullanılan tavan pervanesi, birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Kolay kullanım imkânının yanı sıra tavan pervanesi avantajlarını su şekilde sıralayabiliriz:
    Doğru sıcak hava dağılımı:
   Bilindiği üzere hava sirkülasyonu bütün kullanıcılar için büyük önem taşımaktadır. Bu noktada kıs aylarında evlerimizi ısıtmak için kullandığımız ürünler yeterli olmayabilir. Sınırlı sirkülasyon yaratarak tavana yükselen sıcak havaya ve yerde soğuk hava birikmesine neden olan ısınma araçları, sağlıksız bir ortam sunmaktadır. Bu durumda çareyi doğru sıcak hava dağılımı sunan tavan pervanesinde bulmaktayız.
   Hunter Fan aracılığıyla temin ettiğiniz tavan vantilatörlerinde kısmodu özelliğini aktife alarak yerdeki soğuk hava ve tavandaki sıcak hava sorununu önleyebilirsiniz. Tavan fanının dönüş yönünü tersine çeviren ve kıs aylarında soğutma hava akımını önleyen bir kıs modu, iyi bir alternatif olmaktadır.
    Enerji Tasarrufu
   Kıs aylarında tavan vantilatörlerinizi kullanmanın enerji tasarrufu gibi bir özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Son zamanlarda daha çok merak edilen enerji tasarrufu konusunda değinmek gerekmektedir.
   Kıs ayların kullanılan tavan pervanesi, büyük oranda enerji tasarrufu sunmaktadır. Bu durumun faturalarınıza olumlu yönde yansıyacağının da altını çizmek gerekecektir. Bu enerji tasarrufunun başarılı bir şekilde sağlanması sıcak havayı aşağıya çektiğimizde termostatın sıcaklığını dusurmek ile mümkün olacaktır. Bu oluşumun ısınma maliyetlerinde tasarruf olanağı yaratacağı da oldukça önemlidir
   Tavan vantilatörü, yaz modu özelliğine alındığında ise sizlere muazzam bir ortam sunacaktır. Özellikle kavurucu sıcak aylarında tüm derdinize derman olacak bir yapılanmaya sahiptir. Nemli ve sıcak bir deniz havası sonrasında akşam serinliğini evinizde hissettiğinizi hayal edin.
                                                                                                                         tavan vantilatörü yaz kış modu

   Sağlıklı ve temiz hava sirkülasyonu ile yaz aylarının vazgeçilmez urunu olan tavan pervanesi, kullanıcıların ilgi odağı haline gelmiştir. Özellikle Temmuz, Agustos gibi kavurucu sıcakların hâkim olduğu zamanlarda daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Yaz modu özelliğinin de en az kıs modu kadar kullanışlı olduğunu belirtmek gerekmektedir.
   Tavan vantilatörlerinin özelliklerinden bahsetmişken, lambalı tavan pervanesi ve kumandalı tavan vantilatörü ne de değinmek isteriz. Genel olarak farklı modeller ile tercih edilen bu ürünler, büyük olanakları kapsamaktadır. Her ihtiyacınıza uygun olarak tasarlanan tavan pervanesi, geniş kullanım olanağına sahiptir.
   Aydınlatma görevi görmenin yanı sıra temiz hava kontrolü sağlayan tavan vantilatörü, doğru kullanımda büyük olanaklar sunmaktadır. Özellikle dekoratif gorunumu de bu kullanım olanaklarından bir tanesidir. Tüm yaşam alanınızda muazzam bir gorunum elde etmek için modern tavan vantilatörlerini tercih edebilirsiniz.
   Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle Hunter Fan bünyesinde yer alan tüm tavan vantilatörleri yaz aylarında muazzam bir serinlik yaratırken kıs? aylarında içinizi ısıtacaktır. Her hâlükârda fayda sağlayacağınızı belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu, yaz ve kıs modu nasıl ayarlanır? Firmamızda bulunan tüm vantilatörler, fanın dönüş yönünü tersine ceviren bir 'kıs moduna' sahiptir. Bu durumda fanın göbeğindeki  motor muhafazasındaki bir anahtar ile bu iki özelliğe erişim sağlayabilirsiniz. Tüm bilgilerden hareketle daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Bir sonraki makalemiz tavan vantilatörü çok elektrik harcar mı  hakkında bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız.

    

   15.6.2022

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.