• Tüm Kategoriler
  • Vantilatör Bebekler İçin Zararlı Mı?


   Yalnızca bebeklerin değil, yetişkinlerin de uzun süre klima altında kalması sağlık üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Söz konusu bebekler olduğunda ise, bebeklerin bulunduğu odaların sağlıklı yöntemler ile serinletilmesi, ortamın düzenli olarak havalandırılması gerekir. Sağlıklı bir serinletme performansı ve oda içerisindeki havanın sirküle edilerek temizlenmesi adına tercih edilebilecek en ideal yöntemlerden biri tavan vantilatörü kullanmak. Peki vantilatör bebek için zararlı mı ve tavan vantilatörü kullanmanın olumsuz bir etkisi var mı?

    

   Vantilatörün Bebek Sağlığı Üzerindeki Etkisi

    

   Bebeğin ağzı ve burnu etrafında karbondioksit birikimini önlemek adına odanın düzenli olarak havalandırılması gerekir. Çünkü karbondioksit solumak bebeklerin sağlığına zarar verir. Ayaklı vantilatörler hem doğrudan bebeğe doğru hava üflemesinden hem de ortamda bir hava sirkülasyonu yaratmamasından dolayı önerilmiyor. Oysa tavan vantilatörü modelleri ortamdaki hava akışının sağlanması, havanın temizlenmesi ve serinlik yaratılması açısından önerilen araçlardan biri durumunda. 

    

   Günümüzde çocuklar düşünülerek oluşturulmuş eğlenceli tasarımlar bakımından çok çeşitli alternatifler mevcut. Bebekler için bir ürün seçerken tasarım elbette önemli fakat işlevselliğe dikkat etmek gerekiyor. Dilerseniz siz de tavanvantilatoru.com uzmanları ile iletişime geçebilir ve bebek odaları için en uygun tavan vantilatörünün hangisi olduğu konusunda fikir alabilirsiniz. 

    

   Peki bebek odalarında tavanda kullanılan vantilatör bebeklere zararlı mı ve seçim için hangi modellere yönelmek gerekiyor?
    

   Tavan Vantilatörü Bebeklere Zarar Verir mi?

    

   Ayaklı vantilatörlere uzun süre maruz kalmak bir takım sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Özellikle bel, boyun ve sırt ağrıları yetişkinlerde sık karşılaşılan sağlık sorunlarından. Bu yüzden evlerde serinleme amacıyla ayaklı vantilatörlerine yerine tavan vantilatörü kullanılması öneriliyor. Bu durum yalnızca yetişkinler için değil, bebekler için de geçerli. Üstelik bebeklerin bedeni çok daha hassas olduğu için, bebeklerde ortaya çıkabilecek olan problemlerin daha ciddi olabileceğini söylemek mümkün.

    

   Sonuç olarak tavan vantilatörü kullanmak bebekler için herhangi bir sağlık sorunu yaratmayacağı gibi, ortam havasının temizlenmesine destek olarak bebeklerin soluduğu havanın çok daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.  
    

   Bebek Odası Tavan Vantilatörü Seçenekleri

    

   Günümüzde bebek odası tavan vantilatörü seçenekleri pek çok farklı marka tarafından üretiliyor. Aslında bu tavan vantilatörlerinin teknik olarak standart tavan vantilatörlerinden çok fazla farkı yok. Yani aslında herhangi bir ortamda kullanılmak üzere üretilmiş bir tavan vantilatörü modelini çocuk odalarında kullanmak mümkün. Elbette ortamın enerjisi ile uyum sağlaması adına eğlenceli ve renkli tasarımları tercih edebilirsiniz.

    

   Tüm bunlara ek olarak bebeklerin bedeni gibi uykuları da son derece hafiftir. Bu yüzden seçtiğiniz tavan vantilatörü modelinin sessiz şekilde çalışması son derece önemli. Bunu size sunabilecek olan tek marka da Hunter Fan olarak karşımıza çıkar. Çünkü Hunter Fan üretmiş olduğu tüm tavan vantilatörü modellerinde ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunar. Siz de Hunter Fan marka tavan vantilatörlerine tavanvantilatoru.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

   2.5.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.