• Tüm Kategoriler
  • Vantilatör Çeşitleri Nelerdir?


   İklimlendirme cihazları denildiği zaman akla ilk olarak klima gelir. Fakat klimalar hem maliyetleri ile hem de sağlık üzerindeki etkileri ile son yıllarda popülerliğini yitirmiş durumda. İnsanlar artık çok daha ekonomik ve sağlıklı çözümlere yöneliyor. Örneğin vantilatör bunlardan biri durumunda. Tavan vantilatörü, sarhoş vantilatör ve ayaklı vantilatör olmak üzere tercih edebileceğiniz çeşitli vantilatör seçenekleri mevcut. Peki evlerde kullanılabilecek en etkili vantilatör çeşitleri nelerdir?
    

   Tavan Vantilatörü 

    

   Uzun süre klimaya ya da ayaklı vantilatörlere maruz kalmanın sağlık ile ilgili problemler yaratabileceği artık biliniyor. Bu yüzden insanlar daha sağlıklı bir alternatif olan tavan vantilatörlerine yönelmiş durumda. Çünkü tavan vantilatörleri sağlıkla ilgili problemler yaratmak şöyle dursun, ortamda havayı sirküle edip temizlediği için soluduğunuz havanın çok daha sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. Üstelik yalnızca iç mekanlarda değil, dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış farklı modeller de mevcut. Hatta öyle ki tekneler ya da karavanlar için tercih edebileceğiniz tavan vantilatörü modelleri de bulunuyor.

    

   Farklı tasarımlara sahip ve her ortama uyum sağlayabilecek çok sayıda tavan vantilatörü modeli ile karşılaşmanız mümkün. Örneğin endüstriyel tasarıma sahip bir mekan tasarladı iseniz, bu mekana uygun bir endüstriyel tavan vantilatörü kullanabilirsiniz. Elbette tavan vantilatörü satın alırken marka seçimi büyük önem taşır. Nitekim Hunter Fan gibi bu sektörün lokomotifi olan, ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunan markalara yönelebilirsiniz. Böylelikle satın almış olduğunuz cihazı ömür boyu sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilir, hem satın alma hem de enerji maliyetlerini düşürebilirsiniz. 
    

   Sarhoş Vantilatör

    

   Sarhoş vantilatör modellerinde kafa kısmı 360 derece dönebiliyor olması nedeniyle ortamdaki havanın homojen bir şekilde dağılması sağlanır. Bu tarz modellerin büyük bir kısmı tavan askılı olarak gelir, yani aslında bir çeşit tavan vantilatörü olarak değerlendirilebilir. Eğer bir sarhoş vantilatör almak istiyorsanız, yalnızca işlevsel özelliklerini değil, estetik değerlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. 

    

   Sarhoş vantilatörü konusunda tercih Fanimation en önemli markalardan biri olarak kabul edilir. Marka tarafından geliştirilmiş olan Extraordinaire modelinin öne çıkan ve dikkat çekici özellikleri şunlardır: 

    
   • Kafa kısmı 25 derece ile 360 derece arasında dönüş sağlayabilir,

   • 3 adet metal kanat,

   • 3 aşamalı kontrol kumandası,

   • 65 watt motor gücü.

    

   Tıpkı Hunter Fan markası gibi Fanimation tarafından geliştirilmiş bu üründe de ömür boyu sessizlik ve motor garantisi bulunur. 
    

   Ayaklı Vantilatör

    

   Ayaklı vantilatörler yaz aylarında şüphesiz ki en çok tercih edilen serinletme ürünleri. Fakat bu tarz ürünler genellikle estetik olarak çok fazla şey sunmaz. Fakat eğer siz bir yandan serinletme performansı ile öne çıkan, bir yandan da estetik olarak ortam dekorasyonuna seviye atlatacak bir ayaklı vantilatör isterseniz, Fanimation ve Hunter Fan bu konuda tercih edebileceğiniz markalar arasında. Özellikle Fanimation Arden ve Torrente modelleri ile birlikte Hunter Fan Oasis modelleri son derece şık tasarımlara sahip.
    

   Vantilatör Nereden Alınır?

    

   Tavan vantilatörü, sarhoş vantilatör ya da ayaklı vantilatör almak istediğinizde, bu ürünleri seçtiğiniz markaların yetkili satıcılarından almanız gerekir. Çünkü yetkili satıcılar aynı zamanda yedek parça ve yetkili servis desteği de sağlamaktadır. Bu da oluşabilecek muhtemel sorunların üstesinden kolay bir şekilde gelebilmeniz anlamına gelir. Tavanvantilatoru.com Fanimation ve Hunter Fan başta olmak üzere pek çok ünlü markanın yetkili satıcısı olarak hizmet verir. Eğer siz de bu markalara ait vantilatör ürünlerini satın almak isterseniz, tavanvantilatoru.com adresini tercih edebilirsiniz. 

   27.5.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.