• Tüm Kategoriler
  • Vantilatör Önünde Uyumak


   Nasıl ki klima açıkken uyumak hastalıklara neden olabilecek bir eylemse, vantilatör açık şekilde uyumak da buna neden olabilir. Bu yüzden vantilatörlerin doğrudan vücuda temas edecek şekilde konumlandırılmaması öneriliyor. Peki vantilatör önünde uyumanın zararları nelerdir ve tavan vantilatörü altında uyumak hasta eder mi?

    

   Vantilatör Önünde Uyumanın Zararları

    

   Vantilatör karşısında olmanın size böylesine serinlik hissettirmesinin en temel nedeni vücutta bulunan nemin ve terin uzaklaşmasıdır. Fakat bu durum her ne kadar serinlik yaratıyor olsa da dehidrasyona yol açar. Dehidrasyonun sonucu da ağızda ve burunda kuruluktur. Bu yüzden özellikle sıcak bölgelerde yaşayan ve vantilatör kullanan insanların bolca su tüketmeleri önerilir. Elbette vantilatör önünde uyumak yalnızca dehidrasyona yol açmıyor. Vantilatör önünde uyumanın size verebileceği zararlar şu şekilde:

    
   • Kaslarınıza kramplar girebilir ve bel, boyun ya da sırt ağrıları yaşayabilirsiniz,

   • Mevcut alerjilerinizin daha kötüye gitmesine neden olabilir,

   • Gözlerinizde tahriş meydana gelebilir, 

   • Sinüslerin etkilenmesine bağlı olarak baş ağrısı yaşayabilirsiniz.

    

   Özellikle astım gibi hastalıklar yaşıyorsanız vantilatörün oda içerisindeki tozu sürekli olarak havalandırıyor olması nedeniyle solunum problemleri ortaya çıkabilir. Bu yüzden bu hastalıklara sahip olan insanların vantilatör kullanımını sınırlandırması önerilir. 
    

   Tavan Vantilatörü Altında Uyumak Hasta Eder Mi?

    

   Özellikle kapalı ortamlarda klima çalıştırmanın insan sağlığı açısından ne kadar olumsuz olduğu artık herkesçe biliniyor. Bu durum ayaklı vantilatörler için de geçerli. Fakat tavan vantilatörü modelleri için böyle bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü tavan vantilatörleri bulundukları odanın içerisinde bir hava sirkülasyonu yaratır. Bu sirkülasyon havanın temizlenmesine yardımcı olur. Böylelikle soluduğunuz hava normalden daha temiz yani daha sağlıklı hale gelir. Siz de evlerinizde kullandığınız tavan vantilatörlerini ideal hızda çalıştırarak oluşabilecek muhtemel sağlık risklerinden kendinizi koruyabilirsiniz. 

    

   Bir diğer yandan tavan vantilatörlerinin ortamdaki nemi buharlaştırması söz konusu değildir. Tavan vantilatörünün yaptığı tek şey ortamda hava sirkülasyonu sağlamaktır. Yani tavan vantilatörü kullandığınızda ağızda ve burunda kuruluk ya da baş ağrısı gibi sorunlar yaşamazsınız. Bu da daha iyi bir uyku anlamına gelir. Nitekim iyi uyumak kendinizi pek çok açıdan daha iyi hissetmenize yardımcı olur.
    

   Tavan Vantilatörü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

    

   Tavan vantilatörü seçiminde en önemli husus marka ve model seçimi. Marka ve model seçimini malzeme kalitesi ve ses seviyesi takip ediyor. Hunter Fan marka tavan vantilatörleri ultra sessiz bir şekilde çalıştıklarından, hem uyku sırasında hem de çalışma ya da dinlenme sırasında rahatsızlık vermezler. Aynı zamanda Hunter Fan ömür boyu sessizlik ve motor garantisi sunar. Yani uzun yıllar kullanabileceğiniz, son derece kaliteli ve sessiz bir tavan vantilatörüne sahip olursunuz. Eğer siz de yetkili bayi aracılığıyla bir Hunter Fan tavan vantilatörü satın almak isterseniz tavanvantilatoru.com’u tercih edebilirsiniz. 

    

   10.3.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.