• Tüm Kategoriler
  • Yazın Klima Olmadan Serinleme Yöntemleri

   Kavurucu yaz sıcaklarında, pek çok insanın ilk aklına gelen serinleme yöntemi klimalara yönelmek oluyor. Klimalar her ne kadar hızlı bir serinleme yöntemi olsa da aslında klimalardan uzak durmak için pek çok nedenden bahsetmek mümkün. Örneğin enerji maliyetlerinin çok yüksek olması ve uzun süre maruz kalındığında sağlık problemleri yaratabiliyor olması bu nedenlerden bazıları olarak gösterilebilir. Peki klima olmadan serinlemek için ne yapmalıyız sorusunda ilk akla gelen cevaplar neler?
    

   Tavan Vantilatörü

    

   Tavan vantilatörleri yaz günlerinde serinlemek için klimanın yerine koyabileceğiniz en güçlü alternatif. Bunun en büyük nedeni de tavan vantilatörlerinin sağlıklı ve düşük maliyetli bir serinleme performansı sunuyor olması. Elbette seçtiğiniz tavan vantilatörünün markası ve özellikleri, o tavan vantilatöründen alacağınız performans konusunda belirleyici olacaktır. Peki klima olmadan serinlemek için neden bir tavan vantilatörü seçmelisiniz? Bununla ilgili şöyle kısa bir liste yapılabilir:

    
   • Klimaların aksine boyun, bel ya da sırt ağrısı gibi problemler yaratmaz,

   • Ortam havasının temizlenmesine yardımcı olduğundan soluduğunuz havanın çok daha temiz olmasını sağlar,

   • Enerji maliyetleri klimaya oranla düşüktür,

   • Arıza durumunda parça değişimi kolay olduğu için uzun yıllar kullanılabilir,

   • Avizeli tavan vantilatörleri kullandığınızda ekstra bir aydınlatma ürünü kullanmanız gerekmez,

   • Farklı tasarım ve malzeme seçenekleri bulunduğu için ortam dekorasyonuna uygun estetik tavan vantilatörü modelleri bulmak mümkündür. 

    

   Nitekim sıcak havada serinleme yöntemleri araştırıyorsanız ilk fırsatı her zaman tavan vantilatörlerine vermeniz yararınıza olacaktır. Çünkü tavan vantilatörleri sayesinde gayet düşük maliyetler ile ve sağlıklı şekilde sıcak havaların bunaltıcı etkilerinden kurtulmak mümkün. 
    

   Tercih Edilebilecek En İyi Tavan Vantilatörü

    

   Enerji maliyetlerinin artması ve bu nedenle tavan vantilatörüne olan ilginin artması, yeni tavan vantilatörü markalarının ortaya çıkmasına neden oldu. Yine de kullanıcıların bir seçim yaparken seçtikleri markanın köklü ve güvenilir olmasına dikkat etmeleri gerekiyor. Faaliyetlerini 135 yılı aşkın süredir devam ettiren ve dünyanın ilk tavan vantilatörü üreticisi olma niteliğini taşıyan Hunter Fan, piyasada tercih edebileceğiniz en güvenilir marka durumunda bulunuyor. Farklı tasarım ve malzeme seçenekleri sunan marka, aynı zamanda ömür boyu sessizlik ve motor garantisi ile kullanıcılarının her zaman yanında! 

    

   Siz de Hunter Fan marka tavan vantilatörü modellerini incelemek, ömür boyu sessizlik ve motor garantisi ile sipariş oluşturmak isterseniz tavanvantilatoru.com’u ziyaret edebilir ve arzu ettiğiniz zaman yetkili servis ya da yedek parça desteğinden faydalanabilirsiniz. 
    

   Ayaklı Vantilatör

    

   Yaz aylarında serinlemek için tercih edilebilecek en ekonomik yöntem bir ayaklı vantilatör kullanmak. Basit ve birkaç hız ayarı bulunan ayaklı vantilatör modellerinin yanı sıra biraz daha üst segment olarak değerlendirilebilecek buharlı ya da buzlu vantilatör modelleriyle de karşılaşmak mümkün. Fakat her ne kadar ekonomik olsalar da uzun süre ayaklı vantilatör kullanmanın sağlık sorunları yarattığı artık bilinen bir gerçek. Boyunda ağrı ve tutulma ya da bel ve sırt ağrıları en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından bazıları. Söz konusu sağlık sorunları yaşam kalitesini düşürdüğü gibi sosyal hayatı ya da meslekî kariyeri de olumsuz olarak etkileyebiliyor. Bu yüzden ayaklı vantilatörlerin bir serinleme yöntemi olarak uzun süre kullanılması tavsiye edilmiyor. 
    

   Klimasız Serinlemek İçin Alternatif Yöntemler

    

   Yaz aylarında evde serinleme yöntemleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Herhangi bir cihaz almadan kendi imkânlarınızla geliştirebileceğiniz ve bir nebze olsun serinlemenize yardımcı olabilecek yöntemler de mevcut. Bu yöntemlerden öne çıkanları şu şekilde listeleyebiliriz:

    
   • Bir mendil ya da havluyu ıslatarak boynunuza koyun,

   • Düzenli olarak duş alın ya da saçlarınızı sürekli olarak nemlendirin,

   • Bir sprey ya da parfüm şişesi aracılığıyla kendinize soğuk su püskürtün,

   • Gündüzleri perde ve panjurları kapatarak güneş ışığının içeri girmesini engelleyin ve gece boyunca pencereleri açık tutun,

   • Vücudunuza yapışmayan; ağır olmayan ve bol kıyafetler giymeyi tercih edin,

   • Mümkün olduğunda soğuk içecekler tüketmeye özen gösterin.

    

   Elbette tüm bu serinlemenin yolları size anlık ve geçici bir çözüm sunar. Özellikle uyurken bu yöntemlerden büyük bir kısmını uygulayabilmeniz mümkün değil. Bu yüzden hem gündüzleri hem de uyku sırasında vücudunuzu serin tutmak için bir tavan vantilatörü kullanmanız öneriliyor. Siz de tavan vantilatörü marka ve modellerini incelemek için şimdi tavanvantilatoru.com’u ziyaret edebilirsiniz. 


    

   10.3.2023

   Dekoratif, Kaliteli ve Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

   Hunter Fan Türkiye

   - Oğuzhan Vantilatör -
   - Tavan Vantilatörü -
   - Tavan Pervanesi -

                                                

   Kaliteli Tavan Vantilatörü ve Tavan Pervanesi Markalarının
   Türkiye Distribütörü ve Teknik Servisi

    

   TAVAN VANTİLATÖRÜ SERVİSİ - TAVAN VANTİLATÖRÜ MONTAJI

   Dumlupınar Mahallesi Çınarlı Sokak No: 21 Nuhoğlu 2. Etap B Blok Mağaza 4 
   PK:34720 Fikirtepe - Kadıköy / İSTANBUL

   Tel :  +90 (216) 369 18 11 Fax : +90 (216) 302 86 92   Twitter Hunter Tavan Vanitlatörü  Facebook Hunter Tavan Vanitlatörü Instagram Hunter Tavan Vanitlatörü pinterest tavan vantilatoru  googlemap  youtube onedio  dailymotion  foursquare
    

   "HUNTER®" is a registered trademark of Hunter Fan Company - "HUNTER®", Hunter Fan Company' nin tescilli ticari markasıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.